Відділ естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів

Бібліотека для дитини - це книга, інформація, допомога у навчанні. Однак, сучасна бібліотека створює також творчий простір для проведення дозвілля дітей. Саме тому і був створений відділ «Естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів». Домінуючою функцію якого є культуротворча діяльність, а саме пошук, виявлення та розвиток творчих здібностей дітей, організація змістовного дозвілля користувачів.
ЛАСКАВО ПРОСИМО!!!

МАЙСТЕР КЛАСИ

Майстер-клас «Закладка книжкова – 

помічниця чудова»

Читаючи книжку, кожна людина виділяє  для себе місця, які її вразили, до яких хотілось би повернутись знову і знову. Щоб не забути потрібну сторінку, з давніх давен використовують закладки. Вони допомагають вберегти книгу від чорнильних поміток та загнутих сторінок. Але найцікавіші закладки – ті, що зроблені своїми руками. Для їх виготовлення потрібно проявити творчість, фантазію та уяву.
28 березня в рамках  Всеукраїнського тижня дитячого читання в обласній бібліотеці для дітей ім.. А.П.Гайдара у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів відбувся майстер-клас «Закладка книжкова – помічниця чудова», на який завітали користувачі бібліотеки, щоб виготовити атрибут читання – закладку.
Тож книжкова закладка - не тільки для розуму, але й для рук зарядка!




        Великі майстри маленьких валентинок

    На 14 лютого припадає одне з найбільш зворушливих неофіційних свят - День святого Валентина. У багатьох європейських країнах цей день вже давно служить прекрасним приводом для закоханих зізнатися в своїх почуттях. Існує багато традицій, пов’язаних з цим святом, які прижилися і в Україні. Традиція дарувати валентинки – найпоширеніша з них.


    Можна обмежитися звичайною листівкою, придбаною в крамниці, але якщо хочеться справити враження і зробити цей день незабутнім, то доведеться проявити фантазію та майстерність. Саме такі «витвори мистецтва» вчили створювати своїх відвідувачів бібліотекарі відділу естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів на занятті творчої майстерні «Талановиті пальчики». Всі зроблені дітьми валентинки захоплюють своєю красою та незвичністю, але найбільше - мереживні троянди на фоні об’ємного серця. Навіть не віриться, що все це – з паперу.

  Такі оригінальні валентинки своїми руками 14 лютого стануть радісним і дивним подарунком.



Топіарії з серветок

Топіарії – це фігурна художня стрижка рослин. Ідея надавати зеленим насадженням скульптурні форми вперше прийшла в голову садівникам Стародавнього Риму. Незабаром це заняття поширилося на територіях Єгипту і Європи. Висячі сади Семіраміди у Вавилоні – відомий приклад топіарного мистецтва.
Сьогодні мистецтво створення Топіарій включає в себе не тільки скульптурну стрижку живих рослин, а й виготовлення штучних маленьких дерев. Для створення Топіарій використовують різноманітні матеріали: папір, тканину, монети, зерна кави. Топіарії не тільки доповнюють і прикрашають загальний інтер’єр будинку, але і несуть позитивну енергетику.
Тож, працівники відділу естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів провели майстер клас для усіх бажаючих, який допоміг навчитися створювати Топіарії з серветок.




 Таке деревце обов’язково принесе в дім затишок, щастя і позитивні емоції.




Майстер-клас для дітей з виготовлення паперових янголів до свята Миколая





"Петриківський диво - цвіт"

В основі петриківського мистецтва лежить образне сприйняття рідної природи, любов до української землі. Класичними елементами петриківського живопису є навколишні рослини, зображення яких, до речі, не використовується ні в одному з існуючих видів розпису.


Орнаментні мотиви, де переважають яскраві, насичені тони, привертають увагу не тільки колоритом, але й надзвичайною цілісністю творчої ідеї. Простота малюнка насправді приховує довгу й копітку роботу. Основними мотивами розпису є польові квіти, гілки калини, мальви, півонії, айстри.
26 листопада у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів відбувчся майстер - клас "Петриківський диво - цвіт".



Діти, які завітали на захід познайомилися з історією петриківського розпису, основними його елементами, навчилися малювати живописні квіти, кетяги калини, листячко.




ДАРУНКИ ОСІННЬОЇ ПРИРОДИ


Осінь – одна з найбільш загадкових пір року. Адже все навкруги наповнене яскравими фарбами – різнобарвним листям.


А щоб не проґавити швидкоплинність осені працівники відділу естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів наприкінці жовтня провели осінній майстерин  для всіх охочих розвіятись у ці похмурі осінні дні і створити власноруч щось гарне і незвичайне.


Справжнім подивом для тих, хто завітав до привітної виставково-презентаційної зали бібліотеки стало те, що зі звичайних, здавалося б, на перший погляд листочків з дерев можна створити незвичайні троянди, а вже з цих «квітів» сформувати оригінальні букетики. 


                                                
 Такий букетик осіннього золота, виготовлений власними руками, не залишить байдужим жодного і обовязково створить гарний настрій та прикрасить кімнату.  






Бабине літо – один з найдивовижніших періодів у житті нашої планети.
Закінчилося прекрасне, тепле літо, повне веселих і пам’ятних моментів. Прийшла осінь, холодна дощова осінь. Хлюпає під ногами потьмяніле листя, всі одягли теплі куртки, а для школярів настав навчальний час. Але Матінка – Природа дарує нам ще трохи миттєвостей, щоб насолодитися останніми хвилинами тепла і променів сонця, вона, ніби, готує нас до подальших осінніх холодів. Отож, на згадку про тепле літечко працівники відділу естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів провели для своїх читачів майстер клас по виготовленню іграшки-сувеніра — метелик. Цей декоративний метелик, виготовлений із паперу, буде прикрасою і завжди буде нагадувати про літо.






— Ах, метелик, подивіться!

Ось, він, ось він метушиться!

Та який же гарний, гожий!

І на квіточку він схожий!


Немає коментарів:

Дописати коментар