Відділ естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів

Бібліотека для дитини - це книга, інформація, допомога у навчанні. Однак, сучасна бібліотека створює також творчий простір для проведення дозвілля дітей. Саме тому і був створений відділ «Естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів». Домінуючою функцію якого є культуротворча діяльність, а саме пошук, виявлення та розвиток творчих здібностей дітей, організація змістовного дозвілля користувачів.
ЛАСКАВО ПРОСИМО!!!

Наші заходи

Дивіться на нас, як на рівних 
У перші дні грудня в нашій країні проходять різноманітні заходи, приурочені до Міжнародного дня інвалідів. Так, сьогодні, у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів, пройшла бесіда з дітьми молодшого шкільного віку на тему: “Дивись на нас, як на рівних ”. У ході заходу діти з’ясували, які фактори й причини можуть обернутися трагічно навіть для здорової людини, серед них: війни, недостатня медична допомога, стихійні та інші лиха. Саме такі діти та люди неабияк потребують нашої уваги і піклування не лише в цей день, а постійно.
       Мета таких заходів, покликана виховати толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями, наповнити серця добротою, адже дуже важливо донести дітям з раннього віку думку про те, що діти та люди з функціональними обмеженнями мають таке ж саме право, що й кожен з нас: сповна скористатися усіма можливостями  в тому числі на спілкування зі своїми здоровими ровесниками.
Тиждень знань з основ безпеки 
життєдіяльності дітей
 У рамках роботи на допомогу освітній програмі бібліотекарі  відділу естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів долучилась до проведення  «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дітей», який з 16 по  20 листопада проходить у школах міста Кіровограда. Фахівці бібліотеки розповідали дітям про важливість дотримання правил і норм безпеки життєдіяльності у повсякденному житті: вдома, на вулиці, в школі, в громадському транспорті, на воді, в лісі, інших місцях; говорили про правопорушення серед неповнолітніх, інформували школярів про норми відповідальності у підлітковому віці. Також до уваги присутніх було розгорнуто книжкову виставку «Безпека життєдіяльності», на якій представлені  книги присвячені правовому аспекту та важливому питанню безпеки життєдіяльності людини.
 Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка…
         У День української писемності та мови 9 листопада о 14:00 в Обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбулася літературно-музична композиція «Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка…».
        За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним у бібліотеці тому, що мова – духовний, творчий і пісенний скарб нації. Це не просто засіб спілкування, це глибоке джерело художньо-естетичних цінностей, емоційності, лірична перлина кожного народу.
        На відвідувачів заходу очікували чарівні музично-поетичні хвилини, українські пісні, твори сучасних авторів, музичні композиції. Так, артистичною вдачею та потужним тембром прихильників української мови та мистецтва зачаровували учасники бібліотечної студії «АРТ-СВІТ»: Кисельова Крістіна, Паученко Катерина, Запасная Анастасія, Матвієнко Вікторія, Подуфалов Олександр. У їх виконанні прозвучали композиції: «Україно моя», попурі з добірки українських пісень, «Як у нас на Україні», «Я молода», «Україна – це ти», «Мова кохання, мова єднання», «Гітара», «Радуйся земле», «А ми діти України».
        Упевнені, що святковий захід та книжкова виставка «Віки творилась українська мова» неодмінно посіяли у підростаючого покоління зерна любові до мелодійної рідної мови, переконали, що українська мова – мова серця, розуміння, вишуканості, добра та кохання.


Сутінки в бібліотеці
Хеловін, або переддень Дня всіх святих відзначають 31 жовтня. Під час свята привидів, вампірів, зомбі, відьом та іншої містичної нечисті не варто залишатися вдома.
        Цього року в бібліотеці вперше проходили заходи, присвячені Хеловіну. 30 жовтня користувачі бібліотеки  мали нагоду розважитися та продемонструвати свої творчі здібності, взявши участь в літературно-музичному святі «Сутінки в бібліотеці». Всі бажаючі змогли перевтілитися в чаклунів, фей привидів або створити свій власний образ. Під час свята діти розважились, позмагались в спритності, познайомилися з книгами жахів, представленими на книжковій виставці «Монстро-класні книжки», створили власні неповторні прикраси, під час майстер-класів «Страшні привиди», «Веселі гарбузики» та «Хелоуїнська гірлянда». А на завершення заходу було проведено конкурс костюмів та дитячу дискотеку.


Майстер-клас «Гроно калини» (петриківський розпис)

 26 жовтня у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів у рамках засідання творчої майстерні «Талановиті пальчики» відбувся майстер-клас «Гроно калини» (петриківський розпис). Цього разу до бібліотеки завітали користувачі відділу разом з батьками. 
        Ідея майстер-класу виникла не випадково, адже декоративний розпис є одним з найяскравіших видів народного мистецтва, яке здавна поширене в Україні. Він особливо цінний для виховання та розвитку підростаючого покоління.  Бібліотекарі, в свою чергу, розповіли про художню композицію, про особливості змішування фарб та їх нанесення на паперову поверхню, а також познайомили з літературою цього дивовижного виду мистецтва.
        Варто лише почати і казковий світ чарівних квітів, рослин петриківського розпису захопить вас.
 Козацька слава оживе

У світлий день Покрови Пречистої Богородиці – заступниці і покровительки українського народу, відзначається ще й національне свято – День українського козацтва. Тому 13 жовтня в обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г.Шевченка у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів відбувся літературно-ігровий фолькмайдан «Козацька слава оживе». Під час свята підростаюча зміна юних козаків із задоволенням приймали участь у веселих конкурсах: «Посади город», «Вправні вершники», «Хліб та вода – то козацька їда», «Як козак їсть, так і працює», «До булави треба й голови», «Ну ж бо, браття, або перемогу здобути, або дома не бути», «Козацький живопис», «Зібрати город», а також відповідали на питання козацької вікторини, продовжували українські народні прислів'я та приказки про козаків. Діти змагалися у спритності, кмітливості, і робили це, як колись, козаки Запорізької Січі під час відпочинку, але на новий лад.
         Такі свята, як День українського козацтва, сприяють відродженню віри, духовності наших традицій, звичаїв, моралі – це ті чинники, без яких буде важко будувати могутню, квітучу державу, ім’я якої – Україна.


Фарбами створена краса

12 жовтня в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Г. Шевченка у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів відбулася творча зустріч «Фарбами створена краса» з талановитою художницею Кіровоградщини – Зантарією Іриною Михайлівною.
         Захід організований з нагоди професійного свята – Дня художника, який відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з Указом Президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998 р.
         У цікавій невимушеній формі Ірина Михайлівна розповіла про професію художника, про обладнання, яким користується майстер під час роботи, про різновиди фарби та її застосування. Дуже цікаво було слухати історії художниці про створення її власних картин. Під кінець зустрічі вона відповіла на всі запитання аудиторії, поділиться секретом творчого успіху. Адже головне – це ніколи не зрадити своїй мрії і бути дуже наполегливим у її досягненні.
         Сподіваємось, що такі зустрічі для багатьох принесуть радість спілкування з прекрасним та стануть поштовхом для самовдосконалення.


Як відчути музику по нотах?

«О музико! Чарівних звуків ти ріка безмежна,
Гармонія тих фарб, що з сонцем грає джерело.
Душі людської казка безсловесна
Чарує і манить, як восени тепло…»

         Цими поетичними словами у дитячій обласній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка ведуча розпочала святковий концерт юних вокалістів та музикантів під керівництвом викладачів Кіровоградської музичної школи ім. Г. Г. Нейгауза «Як відчути музику по нотах?», приурочений Міжнародному Дню музики. Користувачі бібліотеки із захопленням слухали виступи своїх ровесників - учнів музичної  школи, зі слів  ведучої дізналися чимало нового про музику та її жанри. Метою цього свята було поширення музичного мистецтва серед  дітей їх культурний розвиток та взаємного, шанобливого ставлення до естетичних цінностей.
         Концертна програма юних музикантів та їх педагогів була складена таким чином, аби представити слухачам, а ними були учні гімназії Т.Г.Шевченка, музичні твори, що увійшли до скарбниці світової культури:
«Вокаліз» Сергія Рахманінова і «Анданте» Джоакіно Россіні, «Поетична картинка» Едварда Гріга і «Експромт» Мілія Балакірєва, «Мелодія» Олександра Курінного і «Осіння акварель» Василя Синенка, «Прелюд» Ісаака Берковича, а ще пісню «Дорогою добра», яку виконав вокальний ансамбль «Карамельки» та ін.
         Подібні заходи, які проходять у нашій бібліотеці вкотре доводять, що в Кіровограді живуть справжні таланти, які силою мистецтва, пісні та музики здатні пробудити в кожного любов до прекрасного.

Щирий сміх - продовжує життя!!!
Розмальовані обличчя, сонячні посмішки до вух - тиждень дитячого читання впевнено крокує дитячими бібліотеками області. Першого квітня працівники відділу естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів запросили на гостину учнів загальноосвітніх шкіл міста переглянути відео – пазл «Щирий сміх – продовжує життя». Кожна частинка відео – пазлу розповіла про першоквітневі звичаї та традиції в різних країнах світу, познайомила дітей з колекцією жартівливих ідей, а також змусила весело та щиро посміхатися.


Гармонія відносин із природою
Людина – це частина природи! І саме природі ми зобов’язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю.
   25 березня в обласній бібліотеці для дітей ім. А.П.Гайдара у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів відбулася година етики «Гармонія відносин із природою», під час якої діти познайомилися з найдивовижнішими шедеврами природи України та світу.


  Любіть тваринку і травинку, і сонце завтрашнього дня!
Мультипанорама українських мультфільмів

    4 лютого у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів було проведено «Мультипанораму українських мультфільмів». Читачі наочно пройшли всі кроки до створення анімаційного фільму, познайомились з традиційними і сучасними техніками створення мультфільмів: мальованими, ляльковими, пластиліновими, лего - мультфільмами та 3-Д мультфільмами. Особливо дітям сподобались мультфільми створені у техніці живопису та склу.

«Молодь Кіровоградщини проти надзвичайних ситуацій»

  29 січня у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів відбулося відкриття виставки робіт обласного конкурсу Управління ДСНС в Кіровоградській області «Молодь Кіровоградщини готова долати надзвичайні ситуації».


  Розрахована виставка на маленьких кіровоградців та покликана розвивати творчі здібності, вміння виходити із скрутних ситуацій, пропагувати бережливе ставлення до власного життя та навколишнього середовища. Дітям, які побували на відкритті виставки пощастило найбільше – вони взяли участь у конкурсах «Бойовка» та «Протигаз», отримали від організаторів подарунки. А вже далі кожен бажаючий міг краще ознайомитись з роботами.


 Одним днем виставка не обмежується та триватиме протягом місяця. Приходьте з дітьми – вхід вільний.


"Безпека взимку". 
Зимові прогулянки завжди приносять малюкам дуже багато радості. Вони ще з осені чекають першого снігу, коли можна зліпити сніговика, пограти в сніжки і звичайно ж покататися на санках.


На жаль зимовий час має і свої мінуси – застуда, удари, переохолодження, обмороження. Цей перелік можна ще продовжити, але ….., щоб нетрапилось ніякої біди працівники відділу естетичного виховання та організації змістовного дозвілля користувачів провели для відвідувачів бібліотеки бесіду "Безпека взимку". 

***

Мультиплікація - чарівна країна в якій  багато мультфільмів створено на основі казок та книжок для дітей. 21 жовтня до відділу естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів на зустріч з улюбленими героями  завітали читачі, щоб здійснити подорож до країни МУЛЬТЛЯНДІЇ.***  
 19 жовтня працівники відділу естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів познайомили своїх наймолодших користувачів з абеткою ввічливості. Малята  у веселій, ігровій формі  дізналися, як потрібно поводитися вдома, у школі, в гостях, на вулиці та в транспорті. Такі бібліотечні уроки допоможуть дітям стати хорошим другом, зразковим учнем, вихованою та ввічливою людиною. ***

1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати  вам, наші дорогі читачі, успіхів у навчальному процесі,  щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!


***

  «Україно… скільки жити буду – стільки відкриватиму тебе»24 серпня український народ відзначив своє головне свято – 22-гу річницю Незалежності України. З нагоди свята у відділі естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів відбувся інтелектуально-розважальний турнір «Україно… скільки жити буду – стільки відкриватиму тебе». Під час якого користувачі бібліотеки та учасники клубу АРТ-Світ мали можливість проявити свою ерудицію, знання традицій та звичаїв, а також неабиякі вокальні здібності. Команди «Жовтих» і «Синіх» розкривали свій потенціал у восьми раундах змагання таких, як: «Що в Україні най…най…най…», «Сім чудес України», «Козацькому роду немає переводу», «Народні символи», «Від свята до свята», «Смачний», «Великі українці», «Пісенна Україна». А пізнавальна книжкова виставка «Сучасна суверенна Україна» буде привертати увагу користувачів ще протягом тижня.
Такі заходи розширюють кругозір дітей про рідну Україну, народну символіку та державні символи, викликають інтерес до нашої Батьківщини її просторів, розвивають почуття патріотизму, заохочують творити добро та здобувати знання, щоб бути гідним громадянином своєї держави.

2 коментарі:

  1. Дякуємо, за те, що у вас є такі цікаві заходи))...є чим розважити своїх дітей і самому відпочити)

    ВідповістиВидалити